Телевизија 24

Македонија

Најнови вести


Лидерите на земјите членки на Европската Унија на утрешното заседание ќе прават напори да дојдат до консензуално решение поврзано со почетокот на преговорите за Северна Македонија, е заедничкото очекување на премиерот...

Економија

Најнови вести


Четириесет и една понуда се пристигнати на јавниот повик за доделување премии за електрична енергија произведена од фотонапонски централи на приватно земјиште се доставени 41 понуда, кои денеска беа јавно отворено. Продолжи со читање

Спорт

Најнови вести


УЕФА го објави симболичниот најдобар состав на квалификациските дуели кои се одиграа во последните неколку дена.

По двајца претставници во 11-те имаат Турција и Русија.

Голман: Мерт Гунок (Турција); Продолжи со читање

Ви го претставуваме нашиот 24h тим! Прочитајте повеќе информации за нас!

За Нас

Култура

Најнови вести


Басистката Андреа Мирческа ја доби годинашната награда за најдобар млад џез-музичар „Златен орикс“ што ја доделува „Катар ервејс“ – авиокомпанија поддржувач на Скопскиот џез-фестивал кој ...

Слобода на медиуми

Најнови вести


Новинарите се суштински дел од темелите на секое демократско општество и тие честопати се соочуваат со одмазда само поради вршењето на својата работа, додека злосторствата против нив остануваат неказнети. Неказнивност...


Македонија направи се, државата направи и повеќе од тоа, го смени името и Уставот како единствена пречка за почеток на преговорите со Европската Унија, но датумот повторно не е сигурен. Ризикува ли Брисел да ги изгуби...


Претставници на Формула 1 и на „Хард рок“ стадионот во Мајами, како промотор на овој проект, начелно склучиле договор за одржување на долго најавуваната трка во овој град, почнувајќи од сезоната 2021.

...

Пријателството на двете деца 12-годишните Тур и Ламберт има нов предизвик. Тоа е еврејското девојче Марта која се крие од Германците и му верува на Тур, бидејќи неговиот татко е член на движењето за отпор, а таткото н...


Серијата комично го прикажува споделениот живот на три парови: млад човек кој штотуку го започнува животот под ист покрив, средовечен човек кој е во „криза на средовечните“ и зрел човек кој веќе 45 години ...